114 nauczycieli z Bytomia nie przyszło do pracy. Wcześniej otrzymali szczepionkę

Zdjęcie ilustracyjne fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu

W Bytomiu przynajmniej 114 nauczycieli nie przyszło do pracy. Wcześniej otrzymali pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca. Są to jednak dane z 24 lutego, więc liczba ta może być większa. 

Do 26 lutego zastrzyk z medykamentem na koronawirusa otrzymało 722 nauczycieli pracujących w bytomskich szkołach oraz 90. pracowników obsługi.

ZOBACZ: Piekary Śląskie. 23 nauczycieli nie przyszło do pracy po szczepionce AstraZeneca

O skutkach ubocznych po szczepionce AstraZeneca jest głośno w całym kraju. W wielu miejscach nauczyciele masowo nie przychodzą do pracy po otrzymaniu pierwszej dawki.

 

– Dyrektorzy szkół zgłaszają osoby do szczepień bezpośrednio w Programie – System Informacji Oświatowej, do którego nie posiada dostępu Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Ww. system jest nadzorowany przez Ministerstwo Edukacji, dlatego też szczegółowe dane dot. szczepień nauczycieli, powodów ich absencji w pracy, a także inne informacje dot. prowadzonych szczepień posiada Ministerstwo Edukacji oraz Sanepid – powiedział nam Tomasz Sanecki z biura prasowego bytomskiego magistratu.

 829 nauczycieli nadal oczekuje na szczepienie. 

– W Bytomiu na szczepienia zapisało się ponad tysiąc nauczycieli spośród ponad dwóch tysięcy uprawnionych. Łącznie w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 preparat AstraZeneca przyjmie 800 pedagogów pracujących w szkołach, przedszkolach oraz żłobku. Szczepienia nauczycieli prowadzone są także w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 oraz w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 – mówi Sanecki.

 

źródło: tarnogorski.info