15 punktów i mandat 1500 zł. Nie ustąpił pieszemu pierwszeństwa na pasach

fot. Policja, tarnogorski

15 punktów karnych i mandat 1500 zł za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu. Do zdarzenia doszło na DW 908 w Miasteczku Śląskim. Za kierowcą jechała tarnogórska grupa SPEED, która nagrała całe zdarzenie. 

62-letni mieszkaniec Bytomia zapamięta dzisiejszy dzień na długo. Dostał bardzo wysoki mandat i pokaźną ilość punktów karnych. Policja opublikowała nagranie, na którym widzimy pieszego, który czeka na możliwość wejścia na pasy. Osobówka jadąca od strony Kalet zatrzymała się przed przejściem.

W środę po godzinie 7:00 w Miasteczku Śląskim policjanci z tarnogórskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli dostawczego fiata.

– Kierujący tym pojazdem nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, wchodzącemu na przejście dla pieszych. Sytuacja mogła skończyć się tragicznie, jednak pieszy zachował czujność. Z odpowiedzialnością za wykroczenie musiał zmierzyć się 62-latek z Bytomia, który prowadził fiata. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 złotych i 15 punktami karnymi – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Limit 24 punkty

Po uzyskaniu 24 punktów karnych kierowca musi pożegnać się z prawem do jazdy. Jeśli będzie chciał odzyskać prawo jazdy, to musi przejść badania psychologiczne oraz egzamin sprawdzający. Kierowcy posiadający prawo jady krócej niż 12 miesięcy, mają limit 20 punktów karnych.

fot. Policja Tarnowskie Góry
fot. Policja Tarnowskie Góry

źródło: Policja Tarnowskie Góry
Oprac. Łukasz Dudek