17-latka w stanie krytycznym trafiła do szpitala. Jej chłopak zginął. Potrzebne wsparcie

fot. OSP Tworóg

W ostatnich dniach października w Brynku (gm. Tworóg) doszło do tragicznego wypadku. Samochód osobowy zderzył się czołowo z ciężarówką. 20-letni kierowca osobówki zginął na miejscu, a 17-letnia pasażerka w stanie krytycznym została zabrana do szpitala helikopterem. Teraz Oliwka potrzebuje naszego wsparcia. 

„Kochani, pewnie większość z was wie o trudnej walce, którą przechodzi Oliwka. Wczoraj odbyła się operacja, która trwała 8 godzin, lekarze robili co mogli by uratować twarz Oliwki. Jednak za rekonstrukcję nosa, próbę usunięcia blizn Rodzina musi zapłacić już sama. Kto tylko jest w stanie prosimy o wspólne wsparcie tego celu” – poinformowało w piątek stowarzyszenie Pozytywnej Energii z Boruszowic
Czytaj także: Czołowe zderzenie z ciężarówką. Nie żyje młody kierowca
Jak informuje stowarzyszenie, młoda mieszkanka powiatu tarnogórskiego ma złamaną podstawę czaski, kości zatokowe, żuchwę, uszkodzone kręgi szyjne, liczne złamania i wiele innych obrażeń ciała. Stan nastolatki jest cały czas ciężki. Potrzebne są fundusze na dalsze leczenie.
Każdy z nas może pomóc
  • Pieniądze na leczenie Oliwki można wpłacać na konto Stowarzyszenia Pozytywnej Energii: 82 1600 1462 1879 3323 7000 0001
  • Tytuł przelewu „Pomoc dla Oliwki”.
  • Odbiorca: Stowarzyszenie Pozytywnej Energii ul. Szkolna 2, 42-690 Boruszowice

Szczegóły na plakacie 

 

Wypadek na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Brynek w gminie Tworóg. Samochód osobowy zderzył się tam czołowo z ciężarówką. 
We wtorek 25 paździetnika po godzinie 22 służby otrzymały zgłoszenie o wypadku w miejscowości Brynek w powiecie tarnogórskim. Samochód osobowy uderzył w pojazd ciężarowy.
– Kierujący i pasażerka byli zakleszczeni w pojeździe. Przybyli na miejsce policjanci podjęli się reanimacji kierującego. Pomimo podjętej reanimacji kierujący nie przeżył – przekazał nam Jacek Mężyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.
Według relacji kierującego ciężarówką, młody kierowca osobowego seata zjechał na jego pas. Wtedy doszło do czołowego zderzenia. Na miejsce wezwano śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego, który zabrał 17-letnią mieszkankę gminy Tworóg do szpitala.  Jak ustaliła policja, 58-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy.
fot. OSP Tworóg
fot. OSP Tworóg
fot. OSP Tworóg

źródło: OSP Tworóg, tarnogorski
Oprac. Redakcja