19-latek metodą „na policjanta” chciał wyłudzić od 84-latki i jej syna 850 tys. zł

fot. Śląska Policja

W ostatnich dniach doszło do perfidnego przypadku próby wyłudzenia pieniędzy od niewinnych ludzi. Młody mężczyzna, podając się za funkcjonariusza CBŚP, próbował oszukać matkę i syna, wmawiając im, że ich pieniądze są zagrożone i jedynym sposobem na ich ochronę jest przekazanie ich policjantom.

Oszust chciał wyłudzić 850 tysięcy złotych. Dzięki szybkiej reakcji pracowników banku i katowickich policjantów udało się powstrzymać i zatrzymać złodzieja.

– 19-letni mieszkaniec Łodzi podając się za funkcjonariusza CBŚP, wprowadził w błąd 84-letnia kobietę i jej 59-letniego syna. Poinformował ich, że pieniądze, które zgromadzili w banku, są zagrożone, gdyż osoby w nim pracujące są przestępcami. Według rozmówcy jedyną szansą na ochronę majątku było wypłacenie i przekazanie pieniędzy policjantom – relacjonuje śląska policja.

Pracownicy banku zachowali czujność i powiadomili policjantów z Katowic

– Mężczyzna został zatrzymany w chwili, kiedy na ulicy podbiegł do 59-latka i próbował odebrać specjalnie przygotowaną walizkę. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Przedstawiono mu zarzuty podszywania się pod funkcjonariusza policji, a także oszustwa w celu uzyskania korzyści majątkowej znacznej wartości – informuje policja.

Grozi mu do 10 lat więzienia.

fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja

źródło: Śląska Policja