200 hulajnóg elektrycznych na ulicach. 80-letnia tarnogórzanka zabrana do szpitala

fot. tarnogorski, KPP Tarnowskie Góry

200 hulajnóg elektrycznych pojawiło się na ulicach Tarnowskich Gór. Choć od uruchomienia systemu e-hulajnóg minęło zaledwie kilka dni, to już doszło do niebezpiecznego zdarzenia. 

W poniedziałek po godzinie 13.00 policjanci z tarnogórskiej drogówki otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Powstańców Śląskich w Tarnowskich Górach doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem jednośladu. 80-letnia seniorka została zabrana do szpitala.

– 80-letnia tarnogórzanka widząc nadjeżdżającą z przeciwka hulajnogę, prowadzoną przez 36-latkę, odskoczyła w bok i upadła. Konieczna była interwencja ratowników, którzy zabrali kobietę do szpitala – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Dokładne okoliczności tego zdarzenia są wyjaśniane.

fot. Policja Tarnowskie Góry

Policja apeluje o rozwagę

„Osoba, która przemieszcza się za pomocą elektrycznej hulajnogi, musi pamiętać o dostosowaniu odpowiedniej prędkości, która nie może być większa niż prędkość osoby poruszającej się pieszo. Kierujący hulajnogą musi też każdorazowo brać pod uwagę natężenie ruchu osób pieszych, tak aby nie dopuścić do zderzenia” – przypomina policja.

200 E-hulajnóg

„200 E-hulajnóg firmy TIER pojawi się na ulicach Tarnowskich Gór w czwartek 16 marca. Operator przypomina o zasadach bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z pojazdów, a także zachęca do zmiany nawyków na bardziej proekologiczne” – czytamy na stronie tarnogórskiego magistratu.

 

źródło: KPP Tarnowskie Góry, UM Tarnowskie Góry
Oprac. Redakcja