21-latek oszukał mieszkańca Kalet metodą „na policjanta”. Siedzi już za kratami

Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski

Kryminalni z tarnogórskiej komendy zatrzymali 21-latka, który metodą „na policjanta” oszukał mieszkańca Kalet. Młody mężczyzna wyłudził w ten sposób kilkadziesiąt tysięcy złotych.

– Pod koniec lutego do jednego z mieszkańców Kalet przyjechał mężczyzna, który odebrał od niego sporą ilość gotówki, do której przekazania senior został skłoniony przez nieznajomy głos w słuchawce telefonu. Poruszony wymyśloną historią starszy mężczyzna uwierzył oszustom, licząc, że przekazując pieniądze wesprze działania policjantów w ich „akcji” – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Po odebraniu blisko 40 tys. złotych mężczyzna zniknął bez śladu

– Analizując całą sprawę, kryminalni namierzyli nieuczciwego „kuriera”, który odebrał od seniora blisko 40 tysięcy złotych. Zatrzymany w tej sprawie 21-latek z Rudy Śląskiej trafił do policyjnej celi, a następnie usłyszał zarzut oszustwa – dodaje rzecznik prasowy.

Decyzją sądu oszust został tymczasowo aresztowany. Sprawa jest rozwojowa, ponieważ nadal na wolności znajdują się osoby, które są zamieszane w nikczemny proceder.

Policja apeluje i ostrzega

– Nie dajmy się zwieźć ubarwionym historyjkom i pamiętajmy, że policjant, prokurator, czy pracownik innej instytucji nigdy nie prosi o pieniądze. Gdy słyszysz w słuchawce swojego telefonu nieznajomy głos, który w trakcie rozmowy porusza temat pieniędzy – rozłącz się! Od razu powiadom też policję i nigdy nie przekazuj nikomu żadnych pieniędzy – apeluje tarnogórska policja.

Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski

 

źródło: KPP Tarnowskie Góry