21-latek z Tarnowskich Gór srebrnym medalistą mistrzostw świata

Ogromny sukces młodego tarnogórzanina podczas zawodów w Turcji. Radosław Dębicki zdobył srebrny medal podczas mistrzostw świata.

Radosław Dębicki, wielokrotny medalista ogólnopolskich i międzynarodowych zawodów, zdobył kolejne znaczące wyróżnienie — wicemistrzostwo świata w trójboju siłowym w kategorii Junior do lat 23.

Podczas mistrzostw świata w Turcji, które odbyły się w ostatni weekend, tarnogórzanin podniósł 242.5 kg. Wycisnął także 157,5 kg, a w martwym ciągu uzyskał wynik 220 kg. Końcowy wynik Radka Dębickiego wyniósł aż 620 kg, przy wadze 65,3 kg – wyprzedając zawodnika z trzeciego miejsca o ponad 40 punktów.

Sukces jest tym większy, że reprezentant Polski i jednocześnie mieszkaniec Tarnowskich Gór był jedynym Europejczykiem w swojej kategorii wagowej. To kolejne tegoroczne osiągnięcie tarnogórzanina, ostatnio zdobył także mistrzostwo Europy w trójboju siłowym oraz złoty medal podczas zawodów mistrzostw Polski w wyciskaniu leżąc klasycznym. Młody mistrz ma na swoim koncie także aż 11 rekordów Polski.