Młody mieszkaniec Miasteczka Śląskiego zatrzymany

fot. KPP Tarnowskie Góry

Policjanci z Tarnowskich Gór zatrzymali dwóch mężczyzn, którym przedstawiono zarzuty kradzieży sprzętu estradowego. Grozi im do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w ostatnich dniach czerwca w Tarnowskich Górach. Mężczyzna miał do sprzedania sprzęt estradowy. Jego wartość oszacowano na 10 tys. zł.

– Należący do zgłaszającego sprzęt znalazł rzekomego nabywcę. Do pomocy przy całej transakcji włączył się mężczyzna, który zaoferował właścicielowi transport sprzedawanego sprzętu oraz pomoc przy załatwieniu całej sprawy. Wszystko wydawało się bardzo proste, jednak tylko do momentu przekazania sprzętu pośrednikowi, który zabierając sprzęt, zniknął bez śladu – relacjonuje Kamil Kubica z KPP w Tarnowskich Górach.

Policjanci ustalili, za kradzieżą stał 22-latek z Miasteczka Śląskiego, któremu pomagał jego rówieśnik z Tarnowskich Gór. – Stróże prawa ustalili miejsca pobytu tych mężczyzn i zaledwie tydzień po dokonanej kradzieży zatrzymali ich w miejscu zamieszkania. Kryminalni, wchodząc do jednego z mieszkań, znaleźli część skradzionego sprzętu – dodaje st. sierż. Kamil Kubica.

Pozostały sprzęt został odnaleziony w lombardzie w Katowicach. Sprawcy  usłyszeli już zarzuty kradzieży, za co może im grozić nawet do 5 lat więzienia. Sprzęt w całości został odzyskany.

 

źródło: Policja Tarnowskie Góry
Oprac. Redakcja