62-latka z Tarnowskich Gór straciła oszczędności, okradli ją oszuści!

Uważajcie na oszustów. We wtorek okradli 62-letnią tarnogórzankę z oszczędności życia. 

Wczoraj mieszkanka Tarnowskich Gór  przekazała fałszywemu policjantowi kilkanaście tysięcy złotych.

„Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy oraz nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie” – przestrzega tarnogórska policja.

Niestety seniorzy w dalszym ciągu dają się nabrać i przekazują oszustom często oszczędności swojego życia. Metoda działania jest zazwyczaj podobna.

Sprawcy dzwoniąc do swoich ofiar, podszywają się pod pracowników poczty i zdobywają adres. Następnie dzwoni fałszywy policjant i prosi o pieniądze, które mają pomóc w rozwiązaniu prowadzonego rzekomo dochodzenia. Pieniądze mają być przekazane fałszywemu funkcjonariuszowi, który ma je zabezpieczyć.

Wczoraj taki telefon odebrała 62-letnia tarnogórzanka, która przekazała fałszywemu policjantowi kilkanaście tysięcy złotych.

W momencie, gdy mamy podejrzenia, że mamy do czynienia z oszustem, powinniśmy zakończyć taką rozmowę telefoniczną. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń policja prosi o kontakt pod nr 112. Warto również skontaktować się z najbliższą rodziną i powiadomić ich o próbie oszustwa.

Policja apeluje również do osób młodych. 

Rozmawiajmy z rodzicami, dziadkami o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy.

Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie. Wykorzystujmy okoliczności np. różnego rodzaje święta, jak i przypadkowe spotkania na ulicy i ostrzegajmy bliskich przed zagrożeniami. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą zbieranych latami oszczędności.

 

źródło: Policja Tarnowskie Góry