AKTUALIZACJA. Pożar nadal jest nieopanowany

Ogromny pożar w gminie Miasteczko Śląskie nadal jest nieopanowany. Na miejscu pracuje ponad 40 zastępów straży pożarnej. Gaszenie odbywa się również z powietrza przez samolot dromader oraz dwa śmigłowce. Na chwilę obecną objętych jest ok. 40 hektarów lasu. DW 908 jest już odblokowana. Droga wojewódzka 912 pozostaje zamknięta. 

AKTUALIZACJA 

– Przed godziną 12:00 do stanowiska Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach wpłynęła informacja o pożarze lasu w okolicach huty cynku w Miasteczku Śląskim przy drodze wojewódzkiej 908. Początkowo objęte było ok. 3 hektary lasu. Podczas działań gaszenia pożaru pojawiło się drugie ognisko, po drugiej stronie DW 908 na wysokości Żyglinka – przekazał nam Maciej Świderski, rzecznik prasowy PSP Tarnowskie Góry.

Sytuacja nieopanowana

– Pożar z racji bardzo niekorzystnych warunków atmosferycznych, czyli silnego wiatru, co chwilę zmieniającego kierunek oraz niskiej wilgotności ściółki leśnej, bardzo szybko zaczął się rozprzestrzeniać. Na chwilę obecną objętych jest ok. 40 hektarów lasu, na miejscu działają 43 zastępy straży pożarnej, zarówno OSP jak i państwowej – relacjonuje mł. asp. mgr Maciej Świderski.

Samolot i dwa śmigłowce w akcji 

– Gaszenie odbywa się również z powietrza przez samolot dromader oraz dwa śmigłowce będące własnością nadleśnictwa. Sytuacja jest nieopanowana, gaszenie ciągle trwa –  dodaje rzecznik prasowy.

źródło: tarnogorski.info
Oprac. Łukasz Dudek