Apel burmistrza. „Tarnowskie Góry mają jeden z niższych poziomów zakażeń i zgonów”

fot. UM Tarnowskie Góry

Burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech apeluje o stosowanie podstawowych zasad higieny i ścisłe przestrzeganie wszystkich zaleceń służb epidemiologicznych.

Włodarz zauważa, że Tarnowskie Góry znajduje się w gronie miast mających jeden z niższych poziomów zakażeń i zgonów z powodu Covid-19.

 

Apel burmistrza:

„Szanowni Mieszkańcy! Zgodnie z zapowiedziami epidemiologów, mamy – niestety – do czynienia z drugą falą pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie. Tarnowskie Góry znajdują się w gronie miast mających jeden z niższych poziomów zakażeń i zgonów z powodu Covid-19.

Przyczyniły się tego przede wszystkim: rozwaga i zdyscyplinowanie mieszkańców, ale również nasze trudne i nie zawsze przyjmowane z entuzjazmem decyzje o odwołaniu szeregu wydarzeń w mieście. Sytuacja jest jednak groźna i nie wiemy jak wzrastać będzie zachorowalność w Tarnowskich Górach.

Wiele zależy od naszej solidarnej odpowiedzialności oraz dyscypliny. Apeluję o stosowanie podstawowych zasad higieny i ścisłe przestrzeganie wszystkich zaleceń służb epidemiologicznych. Nośmy maseczki, zachowujmy dystans, dezynfekujmy ręce!

W przypadku niepewności dotyczącej stanu naszego zdrowia, gorszego samopoczucia, gorączki i innych objawów grypopodobnych, powstrzymajmy się od wychodzenia z domu i spotkań z innymi osobami.

Otoczmy szczególną opieką seniorów i osoby o obniżonej odporności – pomóżmy im w codziennych czynnościach, w zakupach, zaopatrzeniu w leki, załatwianiu spraw urzędowych. Znajdźmy czas na rozmowę.

Apeluję o rozwagę i żywię nadzieję, że rygorystyczne stosowanie się do zaleceń epidemiologów pomoże tarnogórzanom przejść przez tę fazę pandemii z jak najmniejszymi społecznymi stratami. Życzę zdrowia i spokoju” – apeluje burmistrza Arkadiusz Czech.

źródło: UM Tarnowskie Góry