Armia ostrzega. Od niedzieli wzmożony ruch pojazdów wojskowych w niemal całym kraju

Zdjęcie ilustracyjne fot. 18 Dywizja Zmechanizowana | Twitter

Od niedzieli, 1 maja, na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z wojskowymi ćwiczeniami – poinformowało w czwartek biuro prasowe Wydziału Działań Komunikacyjnych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Jak czytamy w komunikacie „w ramach ćwiczenia, od 1 maja do końca miesiąca, po drogach województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego  będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych. Pojazdy wojskowe będzie można spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych.”

Pojazdy najczęściej poruszać się będą w godzinach nocnych. Jednak może się zdarzyć, że niektóre przejazdy będą odbywać się w dzień. Kolumna wojskowych aut będzie eskortowana i zabezpieczana przez żandarmerię wojskową, pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego oraz przez policję.

„Nie publikujcie zdjęć” 

„Zwracamy się z apelem do społeczeństwa – chrońmy dane, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Prosimy nie publikujcie informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Bądźmy świadomi zagrożeń! Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności” – czytamy w komunikacie.

Materiał prasowy

 

(r.d)

źródło: wojsko-polskie.pl