Awaria numeru 112 w całej Polsce

Z różnych źródeł docierają informacje, że jest problem z numerem alarmowym 112.  Problemy występują w wielu regionach w Polsce. Może być to spowodowane niżem Eunice i ilością zgłoszeń. Pojawiają się również sygnały, że  jest problem z systemem informatycznym. 

O problemach informuje m.in. burmistrz Czaplinka, Marcin Naruszewicz. „Ważny komunikat dotyczący nr 112. Z uwagi na przeciążenia numeru alarmowego 112 w przypadku, gdy nie udaje się Państwu zawiadomić służb o zdarzeniach na terenie powiatu drawskiego informujemy, że należy je zgłaszać w siedzibach ochotniczych strażach pożarnych, patrolach policji lub straży miejskiej ewentualnie za pośrednictwem kanału – wiadomości” – napisał na Facebooku.

Niebezpiecznik 

„Od 12:00 występują poważne problemy przy kontakcie z nr. alarmowym 112. Dlatego wyszukaj numery do lokalnego” – czytamy na Twitterze Niebezpiecznika.

Jak udało nam się ustalić, w powiecie tarnogórskim nie występują problemy z numerem 112. Może to być związane z tym, że w województwie śląskim silny wiatr nie jest tak odczuwalny, jak w innych regionach.

źródło: IMGW

 

źródło: Niebezpiecznik, Tarnogorski