Tarnowskie Góry. Bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży

fot. Giganci Programowania

Wrzesień pod znakiem programowania i bezpieczeństwa w sieci, dzięki warsztatom dla dzieci i młodzieży „Koduj z Gigantami: Cyberbezpieczeństwo”

Co łączy cyberbezpieczeństwo z programowaniem? 11. edycja “Koduj z Gigantami”, czyli największe w Polsce bezpłatne warsztaty programistyczne dla dzieci i młodzieży! Akcja edukacyjna potrwa od 3 do 25 września w całej Polsce.
  • W Tarnowskich Górach warsztaty odbędą się w niedzielę 18 września, w siedzibie Gigantów Programowania, która mieści się przy ul. Gliwickiej 35.
  • Wydarzenie wspierają MEN, GovTech, NASK i ORE a także burmistrz Tarnowskich Gór. Jak wziąć udział w zajęciach?
  • Zapisy na wydarzenie na stronie www.kodujzgigantami.pl
  • Aby dokonać rejestracji należy wybrać na stronie formę STACJONARNĄ – Wiek – Temat warsztatów – Zapis i terminarz – Tarnowskie Góry – Wybierz – Podać dane ucznia 

Wiek i miejsce już dawno przestały być barierą w nauce programowania. Powszechny dostęp do urządzeń i nowych technologii sprawia, że dzieci już od najmłodszych lat mogą rozpocząć naukę zawodu przyszłości. Szansą na postawienie pierwszych kroków w programowaniu są bezpłatne warsztaty “Koduj z Gigantami”, w których, stacjonarnie lub online, mogą wziąć udział dzieci i młodzież z całej Polski.
Program zajęć “Koduj z Gigantami” dostosowany jest do dzieci i młodzieży w różnym wieku, dzięki czemu uczestnicy mogą jak najefektywniej czerpać wiedzę z zajęć. Wszystko to odbywać się będzie w przyjaznym dla nich środowisku przy wykorzystaniu popularnych gier komputerowych, znanych aplikacji czy języków programistycznych. Tym razem jednak, uczestnicy nie tylko będą programować, ale poznają też zagadnienia związane z cyberzagrożeniami i sposobami na bezpieczne korzystanie z sieci.
– Jedenastą edycję warsztatów postanowiliśmy poprowadzić wokół tematyki cyberbezpieczeństwa. Dziś ataki hakerskie są tak powszechne, że powinniśmy wyczulać na nie dzieci już od najmłodszych lat, aby wiedziały jak zadbać o bezpieczne hasło, jak odróżnić fałszywe strony i jak się bronić przed czyhającymi na nich w sieci zagrożeniami – mówi Daniel Skuza, współorganizator warsztatów.
Na młodszych uczestników warsztatów czekają zajęcia z programowania w języku Scratch oraz w świecie popularnej i lubianej przez dzieci gry Minecraft. Dzieci w wieku 10-12 lat także zmierzą się z nauką programowania w języku Scratch lub będą mogły wybrać zajęcia prowadzone w środowisku App Inventor. W trakcie lekcji, uczestnicy dowiedzą się na czym polega Phishing, jak stworzyć własny generator silnych haseł oraz jak rozpoznawać zagrożenia.
Starsi uczestnicy warsztatów zmierzą się zaś z kodowaniem w znanych i popularnych językach programowania, które są powszechnie używane w branży IT. W trakcie warsztatów z programowania w językach Python oraz C# zarówno w formie stacjonarnej, jak i online, młodzież w wieku 13 -18 lat dowie się m.in. jak tworzyć generatory haseł czy aplikacje blokujące reklamy.
Na uczestników, oprócz ogromnej dawki wiedzy i zabawy, czekają gadżety przygotowane przez organizatorów – szkołę Giganci Programowania.
– W tej edycji jednak nie tylko dzieci będą miały okazję, aby zdobywać wiedzę. Dla chętnych rodziców uczestników przygotowaliśmy specjalny webinar z cyberbezpieczeństwa, podczas którego zwrócimy uwagę na zagrożenia w sieci, sprawdzimy czy nasze hasła nie zostały zhakowane i pokażemy przykłady hakerskich wyłudzeń – dodaje Daniel Skuza z tarnogórskich Gigantów.
Zapisy na warsztaty startują już  22 sierpnia, a akcja odbędzie się w niedzielę 18 września w Tarnowskich Górach przy ul. Gliwickiej 35. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, konieczna jest jedynie rejestracja na wybrane warsztaty.
Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest na stronie www.kodujzgigantami.pl
Aby dokonać rejestracji należy wybrać na stronie formę STACJONARNĄ -> Wiek -> Temat warsztatów -> Zapis i terminarz -> Tarnowskie Góry -> Wybierz -> Podać dane ucznia -> ZAPRASZAMY na warsztaty 
Materiał prasowy
 źródło: Materiał prasowy