Bielsko-Biała. Zasłonili kwietną flagę Ukrainy

fot. Młodzież Wszechpolska Bielsko-Biała | Facebook

W ostatnich dniach środowiska patriotyczne przykryły kwietną flagę Ukrainy. Kompozycja kwiatowa została przykrytą polską flagą. Do zdarzenia doszło przed zamkiem Sułowskich w Bielsku-Białej. 

Uczestnicy protestu zwracali uwagę, że kompozycja kwietna, która miała być biało-czerwona, tak naprawdę jest biało-zielona.

– Ludzie już wystarczająco integrują się z Ukrainą i pomagają. Nie musimy mieć aspiracji, żeby komukolwiek cokolwiek udowadniać. Wstyd dla włodarzy, że z jednych kwiatków zrobili piękną flagę Ukrainy, a nasza jest biało-zielona. To jest wstyd – mówi na nagraniu udostępnionym w sieci jeden z mężczyzn.

screen Facebook/Rebel 24

„Mieszkańcy Bielska-Białej przypominają jakie są barwy naszego kraju” – czytamy na lokalnym profilu Młodzieży Wszechpolskiej.

screen Facebook

12 maja Urząd Miejski w Bielsku-Białej informował o pracach, jakie zostały poczynione w przestrzeni miejskiej. „Ukwiecony jest plac Bolesława Chrobrego i okolice Zamku Sułkowskich – na skarpie przed zamkiem pojawił się nowy element, a mianowicie kwiatowe flagi Polski i Ukrainy” – przekazał magistrat.

fot. UM Bielsko-Biała

 

źródło: Facebook, UM Bielsko-Biała