Blisko 50 proc. autobusów miejskich w GZM nie ma klimatyzacji. „Koszmar, jak w saunie”

Autobus do Miasteczka Śląskiego fot. tarnogorski.info

Nawet 750 autobusów miejskich w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii nie posiada klimatyzacji. W autobusach ciężko się oddycha. 

„Co to w ogóle jest? Który mamy rok? Jechałem do domu czterema autobusami, trzy z nich (a co do jednego nie jestem pewien) nie miały klimatyzacji. Ludzie jakim cudem to jest jeszcze normalne? Wyczekuję dnia, kiedy ostatni taki śmieciowy grat przestanie jeździć po ulicach Metropolii” – czytamy na profilu Absurdalne rozwiązania w ZTM.

„Jechałem ostatnio z Tarnowskich Gór do Miasteczka Śląskiego. To jest koszmar. W autobusie jest prawie jak w saunie. Na szczęście jechałem w takich warunkach tylko kilka minut” – mówi mieszkaniec powiatu tarnogórskiego.

Podobnych głosów jest jednak więcej. Teraz, gdy jest lato, w autobusach dosłownie ciężko się oddycha. Jest duszno, jazda w takich warunkach nie należy do przyjemnych.

Redakcja: Ile autobusów w GZM nie posiada klimatyzacji? 

– Z ok. 1500 autobusów ponad połowa jest wyposażona w klimatyzację. Pojazdów z takim wyposażeniem jest i będzie coraz więcej, ponieważ w nowo podpisywanych z przewoźnikami umowach przewozowych, które zastępują umowy zawierane jeszcze przez poprzednich organizatorów transportu, uwzględniamy w standardach wymóg klimatyzacji – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego.

źródło: tarnogorski.info
Oprac. Łukasz Dudek