Bon turystyczny 1000 plus dla Polaków. Trzeba spełnić minimum dwa warunki, żeby go dostać

Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

1000 złotych mają otrzymać od swojego pracodawcy osoby zatrudnione na umowę o pracę, które zarabiają mniej niż 5200 zł brutto miesięcznie. 

Dodatkowe świadczenie ma pomóc branży turystycznej, która ucierpiała w związku z epidemią koronawirusa. Pieniądze będzie można wydać tylko w Polsce.

– Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będzie oficjalna prezentacja bonu 1000 plus – mówił w środę w RMF wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.

 

– Bon 1000 plus będzie imienny, dostanie go każdy, kto zarabia poniżej średniej krajowej, nawet jeśli mąż czy żona tej osoby zarabia więcej. Za 1000 zł będzie można wykupić zarówno nocleg, ale też usługi dodatkowe w hotelu, np. spływ kajakowy – powiedział wiceszef resortu.

– To będzie karta w formie elektronicznej, karta pre-paidowa. Tylko i wyłącznie obiekty, które mają terminale, będą mogły z tego korzystać – mówił w radiu Gut-Mostowy.

Bon będzie w 90 proc. sfinansowany z budżetu państwa, 10 proc. to wkład pracodawcy.

– Tak jak w wielu zakładach pracy pracownicy dostają w okolicach świąt bony od swoich pracodawców, tak my w podobnej strukturze chcemy, żeby pracodawcy mogli taki bon zafundować swoim pracownikom. Nie będziemy sięgać do kieszeni pracodawców, bo ten rok nie jest rokiem na to, żeby zmuszać pracodawców do wzmożonych wydatków, dlatego w tym roku taki bon będzie w 90 proc. sfinansowany z budżetu państwa, 10 proc. to będzie wkład własny pracodawcy – tłumaczyła minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w programie „Money. To się liczy”.

 

źródło: Money.pl, RMF-FM