Boruszowice. Auto wjechało w drzewo. W samochodzie trzy osoby

fot. Policja Tarnowskie Góry

Młody kierowca rozbił osobowe BMW. W samochodzie podróżowały trzy osoby. W pojeździe ujawniono umowę kupna-sprzedaży. Właścicielem okazał się 23-latek z Tworoga. Mężczyzna był znany policjantom. 

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartek nad ranem na ulicy Kaletańskiej w Boruszowicach (gm. Tworóg). Kierowca BMW wjechał w drzewo z ogromną siła.

– Skierowani na miejsce policjanci nie zastali uczestników zdarzenia. W związku z tym, że BMW było całkowicie rozbite, zachodziła obawa zagrożenia życia i zdrowia uczestników. W pojeździe ujawniono umowę kupna-sprzedaży, gdzie właścicielem był znany policjantom 23-letni mieszkaniec Tworoga – relacjonuje Jacek Mężyk, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

fot. Policja Tarnowskie Góry

Funkcjonariusze udali się w miejsce zamieszkania właściciela, ale go nie zastali

– W trakcie poszukiwań uczestników na stacji benzynowej w Tworogu policjanci odnaleźli dwóch mężczyzn, którzy byli w rozbitym aucie. Pasażerowie nie mieli poważnych obrażeń ciała. Wśród nich był właściciel auta, który jako kierującego wskazał swojego kolegę, który po zdarzeniu uciekł do domu – dodaje rzecznik prasowy.

Kierowca rozbitego pojazdu był w domu. 22-latek z Brynka został doprowadzony do komendy. Wydmuchał 1,5 promila, a właściciel miał 3 promile.

– Trzeci z uczestników, 15-latek z Brynka był trzeźwy i przekazano go matce. Kierowca miał obrażenia głowy i nogi i trafił do szpitala w Tarnowskich Górach. Kierujący dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami – mówi Jacek Mężyk.

źródło: KPP Tarnowskie Góry
Oprac. Redakcja
fot. Policja Tarnowskie Góry
fot. Policja Tarnowskie Góry