Nie chciał założyć maseczki. Brutalna interwencja policji. „On ma astmę. Nie duś go”

fot. Rebel24/Facebook

Brutalna interwencja policji w centrum handlowych w Opolu. Mężczyzna nie miał maseczki, został obezwładniony. W sieci został opublikowany fragment nagrania z interwencji. Na nagraniu widzimy jak dwóch funkcjonariuszy przytrzymuje na ziemi mężczyznę. 

„On ma astmę, błagam was, co wy robicie? Nie duś go, nie duś go” – krzyczy do policjantów młoda kobieta.

– Absolutnie nie ma naszej zgody na podłość. Nie pozwolimy na taki terror – skomentował interwencję Paweł Dankiewicz, społecznik i były policjant z Opola.

Policja komentuje

„W środę 22 grudnia, na terenie jednej z galerii handlowych w Opolu, policjanci sprawdzali przestrzeganie obowiązujących obostrzeń. W pewnym momencie ich uwagę zwrócił mężczyzna, który nie stosował się do obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką. W trakcie legitymowania nie chciał podać swoich danych i zaczął zachowywać się agresywnie wobec policjantów. Po chwili próbował odejść z miejsca interwencji” – czytamy w komunikacie opolskiej policji.

„W tej sytuacji policjanci postanowili zatrzymać mężczyznę, który zaczął się z nimi szarpać. W pewnym momencie kopnął on parokrotnie jednego z policjantów. Funkcjonariusze użyli wobec niego środki przymusu bezpośredniego. Agresywny mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 31-latek, zamieszkały na co dzień w Niemczech” – informuje policja.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do aresztu. Został również przebadany przez lekarza. „Zebrany w tej sprawie materiał pozwolił na przedstawienie 31-latkowi zarzutu naruszenia nietykalności cielesnej policjantów” – czytamy w dalszej części komunikatu.

źródło: Policja Opolska