REKLAMA
W jednej z siłowni w Katowicach doszło do niebezpiecznego incydentu. 21-letni obywatel Nigerii niespodziewanie zaatakował innego ćwiczącego, używając do tego przyrządu treningowego. Na miejsce wezwano policję, która zatrzymała agresywnego mężczyznę.
Do zdarzenia doszło w środę, 12 lutego w godzinach popołudniowych. „Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci, którzy zatrzymali bardzo pobudzonego i agresywnego 21-latka. Agresor został zatrzymany, a pokrzywdzony trafił do szpitala na badania. Katowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego zdarzenia” – poinformowała w środę wieczorem Śląska Policja.
W sieci krąży nagranie
Pilne. Dziś w Katowicach w godzinach popołudniowych 21-letni obywatel Nigerii z nieznanych dotąd przyczyn, zaatakował innego użytkownika siłowni przyrządem treningowym.
Policjanci natychmiast udali się na miejsce, zatrzymano pobudzonego i agresywnego mężczyznę. Zaatakowany przez… pic.twitter.com/YuHkZP8mMj
— Służby w akcji 👮 (@Sluzby_w_akcji) February 12, 2025
REKLAMA
Atak na siłowni – co grozi sprawcy?
Zatrzymany 21-latek może usłyszeć zarzuty związane z naruszeniem nietykalności cielesnej lub spowodowaniem uszczerbku na zdrowiu. Policja analizuje monitoring i przesłuchuje świadków, by dokładnie ustalić przebieg zdarzenia.
Pytania do Śląskiej Policji
We wtorek, 11 lutego wysłaliśmy poniższe pytania do Śląskiej Policji.
1. Jakie narodowości najczęściej pojawiały się w statystykach przestępstw na terenie województwa śląskiego w 2024 roku?
2. Ilu cudzoziemców zostało zatrzymanych w 2024 roku za popełnienie przestępstw na terenie województwa śląskiego?
3. Jakie były najczęściej popełniane przestępstwa przez cudzoziemców w 2024 roku (np. kradzieże, oszustwa, przestępstwa narkotykowe)?
4. Czy policja prowadzi statystyki przestępczości według obywatelstwa podejrzanych? Jeśli tak, czy można uzyskać szczegółowe zestawienie według kraju pochodzenia?
5. Czy w statystykach za 2024 rok można porównać liczbę przestępstw popełnianych przez obywateli Ukrainy, Gruzji oraz innych państw?
6. Czy policja dysponuje danymi dotyczącymi procentowego udziału cudzoziemców w ogólnej liczbie przestępstw w 2024 roku?
7. Czy są dostępne dane porównawcze do lat poprzednich, aby zobaczyć, jak zmienia się skala przestępczości cudzoziemców na Śląsku?
8. Czy policja prowadzi analizy dotyczące tego, czy określone grupy narodowościowe popełniają określone rodzaje przestępstw częściej niż inne?
9. Czy policja odnotowała wzrost przestępczości cudzoziemców w 2024 roku w porównaniu do 2023 roku? Jeśli tak, to z czego może to wynikać?
10. Czy istnieją konkretne działania podejmowane przez policję w celu zapobiegania przestępczości wśród cudzoziemców?
źródło: Śląska Policja/X.com, tarnogorski.info
REKLAMA