Budowa centrum przesiadkowego w Świerklańcu. Wbito pierwsze łopaty

fot. UG Świerklaniec

W poniedziałek w pobliżu Parku w Świerklańcu rozpoczęła się budowa centrum przesiadkowego. Symboliczne wbicie w ziemię łopat oficjalnie rozpoczęło budowę. Inwestycja jest warta niemal 6 mln zł. 

Przy ulicy Parkowej w Świerklańcu powstanie m.in. czteroosobowy peron z podświetlaną tablicą LED, stanowisko do ładowania samochodów elektrycznych oraz miejsce przeznaczone dla metropolitalnego roweru wraz z budkami serwisowymi dla jednośladów.

Materiał prasowy UG Świerklaniec

– Przewidywana jest także przebudowa skrzyżowań i zjazdów oraz oświetlenie istniejących i projektowanych miejsc dla pieszych. W ramach inwestycji powstanie także jak największa ilość miejsc postojowych – mówi Benedykt Guzy, rzecznik prasowy świerklanieckiego magistratu.

Budowa dofinansowana jest z pieniędzy publicznych z rządowego funduszu „Polski Ład”. Gmina Świerklaniec otrzymała na ten cel ponad 4 mln. zł. Zakończenie budowy planowane jest na sierpień 2023 roku. W poniedziałek (30 maja) odbyło się symboliczne wbicie w ziemię łopat. Łopatę wbiła m.in. posłanka Barbara Dziuk oraz wójt Marek Cyl.

fot. UG Świerklaniec
fot. UG Świerklaniec

 

źródło: UG Świerklaniec