Arkadiusz Czech: zawsze byłem, jestem i będę za członkostwem w Unii Europejskiej

fot. Arkadiusz Czech/Facebook

Podczas niedzielnej manifestacji słychać było głosy, że władze Tarnowskich Gór nie zabrała stanowiska ws. członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Późnym wieczorem burmistrz Arkadiusz Czech postanowił napisać w mediach społecznościowych kilka słów. 

„Nie jestem wielbłądem. Mam jednak przyjaciół, którzy oczekują ode mnie w tym zakresie jasnej deklaracji; deklaruję więc to, co uważni słuchacze mogą wysłyszeć w każdym moim wystąpieniu dotyczącym miejskich – podkreślam miejskich – tzn. realizowanych dla mieszkańców miasta przez samorząd miasta Tarnowskie Góry inwestycji: zawsze byłem, jestem i będę za członkostwem w Unii Europejskiej!” – napisał włodarz na Facebooku.

„Byłem za tym już wtedy, kiedy członkostwo w „12” wydawało się celem bardzo odległym i nierealnym. Wielu spośród moich uczniów i współpracowników Michał Sporoń zna i pamięta moje stanowisko w kwestii członkostwa Polski w UE. Są jednak wśród nich i tacy, którzy jednak zapomnieli, a może ze swojej pamięci to wyparli, oczekując teraz „jasnych deklaracji”. Taka mała przykrość… Na wszelki wypadek oświadczę raz jeszcze: nie jestem wielbłądem!” – przekazał.

Do wpisu burmistrz zamieścił zdjęcie flag, które znajdują się na tarnogórskim magistracie.

„Zestaw flag na elewacji ratusza niezmienny od 17 lat” – dodał na koniec burmistrz Tarnowskich Gór.