Burmistrz Kalet: Wszyscy tęsknimy za normalnością. Zachęcam mieszkańców do szczepienia

fot. Klaudiusz Kandzia | Facebook

Burmistrz Klaudiusz Kandzia zachęca mieszkańców Kalet by zdecydowali się przyjąć szczepionkę na koronawirusa.  Jak zauważa, przez ponad 2 miesiące liczba zaszczepionych mieszkańców wzrosła jedynie o 4,5  proc. Łącznie w pełni zaszczepionych jest blisko 49 proc. mieszkańców. 

„Wszyscy tęsknimy za normalnością i zniesieniem ograniczeń w funkcjonowaniu jednostek, organizacji i firm. To umożliwi nam szczepionka. Staniemy się bezpieczni dla rodziny, znajomych i naszych współpracowników. Przede wszystkim zagwarantujemy bezpieczeństwo własnego zdrowia. Wiemy, że ta choroba nie jest zwykłym sezonowym przeziębieniem. Tylko powszechne szczepienia przyczynią się do odporności zbiorowej i ostatecznego zaniku pandemii” – napisał burmistrz Klaudiusz Kandzia.

„Zachęcam bardzo gorąco wszystkich mieszkańców Kalet by zdecydowali się przyjąć szczepionkę przeciw koronawirusowi. Ponadto informuję, iż w Kaletach można zaszczepić się przeciw COVID-19 we wszystkich działających w mieście przychodniach lekarskich” – dodał.

Największą grupę zaszczepionych w gminie Kalety stanowią mieszkańcy w przedziale wiekowym 40-59 lat. W ostatnim czasie rząd dopuścił trzecią dawkę preparatu m.in dla osób 50+.

 

źródło: UM Kalety