Burmistrz Lublińca wrócił z urlopu i chwycił za młotek. Sam rozebrał garaż przy urzędzie

fot. UM Lubliniec

Rozbiórkę starego garażu, który znajduje się przy Urzędzie Miejski w Lublińcu wyceniono na 25 tys. złotych. Na taką cenę nie zgodził się burmistrz Edward Maniura, który sam postanowił dokonać „rozbioru” obiektu.

Przetarg na budowę zadaszonego parkingu rowerowego został dwukrotnie unieważniony, ponieważ cena przewyższała kwotę zaplanowaną w budżecie miasta. W związku z tym, burmistrz Edward Maniura postanowił osobiście dokonać prac.

fot. UM Lubliniec

Włodarz pracował po godzinach pracy urzędu. Pomagali mu urzędnicy i radny. 

„Z zachowaniem wszelkich zasad BHP burmistrz Lublińca przystąpił do prac w ostatni piątek, tj. 14 maja, po godzinach pracy Urzędu. Prace rozbiórkowe zakończył w sobotę, z pomocą radnego Rady Miejskiej Karola Słoty i pracowników Urzędu” – czytamy na profilu miasta.

– Oszczędne i celowe wydatkowanie środków to podstawa właściwego gospodarowania finansami publicznymi, dlatego bardzo się cieszę, iż dzięki pracy społecznej, którą z satysfakcją wykonałem, Miasto Lubliniec zaoszczędzi kilkanaście tysięcy złotych – podsumował po zakończonej pracy burmistrz Edward Maniura.

źródło/foto: UM Lubliniec