Wyremontowali drogę, zapomnieli o pasach. Burmistrz: Pasy nie są najbezpieczniejsze

Kilka miesięcy teamu zakończył się remont ulicy Dworcowej w Miasteczku Śląskim. Droga jest zarządzana przez powiat tarnogórski, jednak przy pomocy finansowej gminy, po wielu latach oczekiwań, udało się wyremontować najgorszą drogę w Miasteczku. 

W pobliżu Centrum Sportu i Rekreacji zapomniano  jednak namalować pasów przejścia dla pieszych. Na ten temat rozmawialiśmy w marcu z burmistrzem Michałem Skrzydło.

Redakcja: Kiedy będą pasy?

Burmistrz Michał Skrzydło: Jak pogoda będzie na to pozwalała. Remont Dworcowej zakończył się w listopadzie jak się nie mylę. To nie chodzi o to, aby pomalować, żeby nam za dwa miesiące zeszło. Zresztą to jest droga powiatowa, to jest informacja do zarządu dróg powiatowych, a nie do mnie

 

Redakcja: Droga została wyremontowana i automatycznie ciężarówki jeżdżą szybciej. Dodatkowo przy centrum rekreacji postawiono serce na nakrętki, co się przyczyniło do większego ruchu pieszych w tym miejscu. 

Burmistrz: Pasy to akurat niekoniecznie jest najbezpieczniejszy sposób przechodzenia przez drogę w mojej opinii. Wystąpiłem do Komendy Powiatowej o statystyki za 2020 rok. Okazało się, że ponad 90 proc. wszystkich potrąceń pieszych, jest na pasach. Drogę można przekroczyć jeżeli pasów nie ma tak samo, tylko wtedy odpowiedzialność spoczywa na pieszym a nie na kierowcy samochodu, ale te pasy będą namalowane.