Burmistrz Miasteczka Śląskiego na spotkaniu Konfederacji. Pytał o połączenie z PJJ

fot. Klub Konfederacji Gliwice | Facebook

W poniedziałek do Gliwic przyjechali politycy Konfederacji: Artur Dziambor, Jakub Kulesza i Dobromir Sośnierz. Na spotkaniu nie zabrakło również samorządowców z powiatu tarnogórskiego. 

Kilkadziesiąt osób przyjechało na spotkanie z parlamentarzystami, którzy nie tak dawno utworzyli nową partię, która otrzymała nazwę Wolnościowcy. Na spotkanie przybył m.in. burmistrz Miasteczka Śląskiego oraz radny z Radzionkowa.

„Bardzo się cieszę, że Konfederacja powstała, że te ruchy wolnościowa zebrały się do kupy” – powiedział pod koniec spotkania burmistrz Michał Skrzydło i zapytał polityków, czy przewidują na najbliższe wybory parlamentarne poszerzenie struktur o inne środowiska.  Włodarz Miasteczka Śląskiego jako przykład podał Strajk Przedsiębiorców i ruch Polska Jest Jedna.

– To nie jest tak, że Konfederacja jest zamknięta. My jesteśmy otwarci, ale bardzo uważnie się wielu środowiskom przyglądamy i widzimy, kto robi dużo szumu, ale za nim stoi jakaś inna partia, a kto naprawdę szczerze walczy o te same postulaty, o które my walczymy. Na pewno będziemy chcieli nawiązywać współpracę z różnymi niepartyjnymi środowiskami. Nie tylko przy wyborach parlamentarnych, ale także przy wyborach samorządowych – odpowiedział Jakub Kulesza.

fot. Klub Konfederacji Gliwice | Facebook

Radny z Radzionkowa 

Na spotkanie przybył również Krystian Strzelczyk, radny z Radzionkowa. Przypomnijmy, że samorządowiec w czasie pandemii głośno wyrażał swój sprzeciw wobec przymusowi szczepień i obostrzeniom. Więcej na ten temat znajdziecie TUTAJ

Krystian Strzelczyk/Facebook

 

źródło: tarnogorski.info
Oprac. Łukasz Dudek