Burmistrz ujawnia. Uczniowie byli na kwarantannie głównie przez zaszczepionych nauczycieli

fot. Gmina Mosina | Facebook

Burmistrz gminy Mosina (woj. wielkopolskie) apeluje do premier i posłów, aby nie wprowadzali praw, które będą segregować mieszkańców na zaszczepionych i niezaszczepionych.

– Osoby zaszczepione również chorują.  W gminie Mosina jesienią była zawieszona nauka stacjonarna w trzech szkołach, przy czym w jednej z nich, uczniowie byli na kwarantannie, bo sześciu nauczycieli zachorowało, z czego pięciu nauczycieli było zaszczepionych – mówi na opublikowanym nagraniu burmistrz Przemysław Mieloch.

– Uważam, że niezasadne jest przymuszanie nauczycieli do szczepień, skoro zaszczepieni nauczyciele również powodują kwarantanny wśród uczniów – dodaje.

– Nikt nie zna tak naprawdę do końca skutków szczepień. Pfizer bada skutki szczepień do końca 2023 roku. Można zauważyć korelację między ilością szczepień, a ilością teraz zachorowań. Nie wiem z czego to wynika,  że im więcej szczepień jest w państwach Zachodu, tym więcej jest teraz zachorowań – oznajmił samorządowiec.

– W państwach Zachodu mamy do czynienia z bardziej ostrymi obostrzeniami, co również nie wpływa na zmniejszenie, tylko mamy korelację zwiększenia ilości zachorowań – oznajmił burmistrz Mieloch.

Gmina Mosina położona jest w południowej części powiatu poznańskiego. W miejscowości mieszka ponad 30 tys. osób.

Cała wypowiedź burmistrza 

Włodarz wysłał pismo do premiera Morawieckiego

Przemysław Mieloch zwraca się z prośbą o niewprowadzanie obowiązku szczepień dla nauczycieli i służb mundurowych oraz o niewprowadzanie prawa segregującego Polaków. Pismo możecie zobaczyć poniżej lub pobrać ze strony urzędu.

źródło: www.mosina.pl
źródło: www.mosina.pl
źródło: www.mosina.pl
źródło: www.mosina.pl
źródło: www.mosina.pl
źródło: www.mosina.pl