Bytom. Mężczyzna spacerował sobie po autostradzie. Otrzymał 2500 zł mandatu

Zdjęcie ilustracyjne fot. Policja

Do nietypowej interwencji policji doszło w czwartek 8 kwietnia na bytomskim odcinku autostrady A1 w kierunku Gliwic. Mężczyzna spacerował sobie po autostradzie. 

Do zdarzenia doszło w godzinach porannych. – O godzinie 7:30 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu otrzymał zgłoszenie, że autostradą A1 w kierunku Gliwic, jednym z pasów, ma iść mężczyzna. Policjanci ruchu drogowego, którzy udali się na miejsce, potwierdzili informację – informuje bytomska policja.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili, że jednym z pasów autostrady szedł 41-latek. Nieodpowiedzialny mężczyzna nie bardzo potrafił wyjaśnić mundurowym, w jaki sposób znalazł się na autostradzie. Nie powiedział również dokąd idzie.

– Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy. Taki spacer mógł skończyć się dla niego, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego tragicznie. Na szczęście nie doszło do żadnego zdarzenia, a amator pieszych wycieczek po autostradzie, został przez policjantów ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych – czytamy w komunikacie KMP Bytom.

źródło: KMP Bytom