Bytom. 42-latek zakażony koronawirusem wyszedł z domu. Żona zadzwoniła na policję

Zdjęcie ilustracyjne fot. Lubelska Policja

42-letni mieszkaniec Bytomia będąc osobą zakażoną koronawirusem, zlekceważył zasady kwarantanny domowej. 

We wtorek bytomska policja odebrał zgłoszenie od kobiety, że jej mąż objęty kwarantanną opuścił mieszkanie. Pod wskazany adres natychmiast pojechali mundurowi. Przed budynkiem stróże prawa zastali męża zgłaszającej.

 

Mężczyzna był pobudzony i nie stosował się do wydawanych poleceń. Oddalił się z miejsca legitymowania i wszedł do mieszkania. Policjanci z zachowaniem szczególnych środków ostrożności weszli za nim. W rozmowie z mundurowymi mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Kobieta potwierdziła, że mąż jest osobą zakażoną wirusem Covid-19 i przebywa na kwarantannie.

Stróże prawa uświadomili mężczyźnie, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem, oprócz tego, że złamał prawo, naraził życie i zdrowie innych osób. Bytomianin został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi.

Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Teraz czeka go spotkanie z wymiarem sprawiedliwości. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

Jednocześnie mundurowi o zdarzeniu powiadomili Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bytomiu. Warto podkreślić, że służby te, zgodnie z nowelizacją przepisów, mogą nałożyć karę administracyjną w wysokości nawet do 30 tys. zł. W tym przypadku nieodpowiedzialny mieszkaniec Bytomia został ukarany grzywną w wysokości 15 tys. zł.

 

źródło: Policja Bytom