Bytom. Chcieli ukraść karuzelę i choinki. Złodzieje nie czują magii świąt

fot. UM Bytom

Święta już za chwilę, w Bytomiu rozbłysły przepiękne iluminacje. W tym roku bytomski samorząd w ramach „oszczędności” przeznaczył rekordową kwotę na ozdoby. Wydano ponad 450 tys. złotych. Niestety świąteczny klimat postanowili zepsuć złodzieje. 

W ostatnich dniach złodzieje chcieli ukraść karuzelę, która stanęła na bytomskim rynku. Niestety każdego roku dochodzi do niszczenia świątecznych dekoracji.

– Tym razem łupem wandali padła ustawiona na rynku karuzela. Ładnie oświetlona niewielka karuzela, wyjątkowo przypadła do gustu zwłaszcza najmłodszym bytomianom. Ale spodobała się też złodziejom, którzy chcieli ukraść urządzenie oraz stojące wokół niego choinki – informuje Urząd Miejski.

Podczas przygotować do kradzieży, wandale uszkodzili karuzelę. „Po interwencji ekip technicznych okazało się, że ozdobne sznury z lampkami są powyrywane, uszkodzone. Miejski Zarząd Dróg i Mostów natychmiast powiadomił policję i straż miejską o zdarzeniu. Jednostka wystąpiła też o udostępnienie nagrań z kamer monitoringu” – czytamy na stronie magistratu.

Urzędnicy wystosowali apel do mieszkańców, aby zgłaszali zauważone próby kradzieży i dewastacji.

fot. UM Bytom

źródło: UM Bytom
Oprac. Redakcja