Bytomianka ma w mieszkaniu 7 małp. Były przetrzymywane w ciasnych klatkach

fot. KMP Bytom

Egzotyczne zwierzęta w jednym z mieszkań w centrum Bytomia. Małpy nie miały wystarczająco miejsca w ciasnych klatkach. Dodatkowo właścicielka zwierząt nie posiadała stosownych zezwoleń. Przyjechała policja. 

Policjanci wspólnie z Powiatowym Inspektoratem Weterynarii i bytomskim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami ujawnili w mieszkaniu w centrum Bytomia zwierzęta egzotyczne, które utrzymywane były w niewłaściwych warunkach bytowania. W zbyt ciasnych klatkach znajdowało siedem małp i papuga ara.

– Ponadto 46-letnia właścicielka zwierząt nie posiadała stosownych zezwoleń wymaganych przy hodowli posiadanych gatunków zwierząt egzotycznych. Decyzją Powiatowego Inspektora Weterynarii zwierzęta pozostały pod opieką kobiety, która zobowiązała się w terminie do 14 dni poprawić warunki bytowe zwierząt, które dodatkowo zostały objęte kontrolą lekarza weterynarii i Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami – informuje bytomska policja.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat więzienia, a w przypadku, gdy sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem, do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KMP Bytom
fot. KMP Bytom
fot. KMP Bytom
fot. KMP Bytom
fot. KMP Bytom
fot. KMP Bytom
źródło: KMP Bytom