Matka z trójką dzieci uciekła z Ukrainy. W Bytomiu zepsuł im się samochód

fot. Policja Bytom

Policjanci z Bytomia pomogli rodzinie uciekającej z ogarniętej wojną Ukrainy. Matka z trójką dzieci jechała do rodziny w Hiszpanii, jednak po drodze, zepsuł im się samochód.

– Matka z trójką dzieci uciekała z ogarniętej wojną Ukrainy do Hiszpanii. Przejeżdżając przez Bytom, ich samochód uległ awarii. Kobieta była zagubiona i nie wiedziała do kogo zwrócić się o pomoc. Na szczęście zauważyła radiowóz i policjantów, którym powiedziała o swoim problemie – informuje  bytomska policja.

Funkcjonariusze bytomskiej drogówki wraz z rodziną pojechali do warsztatu samochodowego, gdzie mechanik zaoferował bezpłatną naprawę auta.

– Niestety okazało się, że stan techniczny nie był najlepszy. Samochód wymagał większych napraw, w związku z czym dalsza podróż do Hiszpanii nie była możliwa. Z pomocą ruszyła aspirant Magdalena Pałka, która zaproponowała nocleg w swoim domu. Na tym mundurowa nie poprzestała. W krótkim czasie udało jej się zdobyć pieniądze na bilety i zarezerwować dla całej czwórki lot do Barcelony – czytamy w komunikacie policji.

fot. Policja Bytom

Lot z Pyrzowic 

Rodzina w niedzielę poleci do Hiszpanii z lotniska w Pyrzowicach. Tam będzie czekała na nich babcia. Pani Iryna chce zapewnić swoim dzieciom bezpieczeństwo, sama natomiast wraca do Ukrainy. Będzie wspomagać jak potrafi swoich rodaków i męża, który został, żeby walczyć.

fot. Policja Bytom
fot. Policja Bytom

źródło: Policja Bytom