Bytom wyraził gotowość przyjęcia uchodźców z Ukrainy. Zakwaterowanie w halach sportowych

Google

Bytom solidaryzuje się z Ukrainą i oferuje pomoc.  Prezydent Mariusz Wołosz wystosował listy do szefów miast partnerskich Bytomia – mera Drohobycza Tarasa Kuczmy oraz mera Żytomierza Serhija Suchomłyna. 

W swoich listach samorządowiec wyraził wyraził nadzieję na szybkie ustabilizowanie sytuacji i przywrócenie pokoju na Ukrainie.

– Zagrożenia konfliktem zbrojnym za naszą wschodnią granicą, naruszenie integralności terytorialnej Ukrainy, bardzo nas niepokoją. Śledzimy sygnały płynące od naszych sąsiadów i wyrażamy pełną gotowość wsparcia – mówi prezydent Mariusz Wołosz, który jest kontakcie w władzami partnerskich miast.

„W piśmie do Wojewody Śląskiego nasze miasto wyraziło gotowość przyjęcia obywateli Ukrainy. Jeśli zajdzie taka potrzeba, miasto zadeklarowało się zakwaterować uchodźców w halach sportowych przy ul. Kosynierów i ul. Strzelców Bytomskich” – czytamy na stronie bytomskiego magistratu.

Wiele osób popiera działanie władz, jednak nie wszystkim się to podoba. 

„Pomoc należy się w pierwszej kolejności Bytomianom” – komentuje jeden z internautów.

„Panie prezydencie super że chce Pan pomagać innym, ale może najpierw spojrzeć na mieszkańców swojego miasta? Bytomianie nie mają mieszkań, kamienice są w katastroficznym stanie, pełno opuszczonych niszczejących budynków” – napisała pani Katarzyna.

źródło: UM Bytom