Chcesz zostać funkcjonariuszem policji? Śląska policja zaprasza na zajęcia

fot. Śląska Policja

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach zaprasza wszystkie osoby, które są zainteresowane procesem rekrutacji do służby w policji. Będzie można sprawdzić, jakie wymagania fizyczne stawiane są kandydatom. 

Zajęcia odbędą się 23 listopada w hali sportowej katowickiego oddziału prewencji. Jak informuje śląska policja, projekt powstał z myślą osobach, które planują związać swoją drogę zawodową z policją. Podczas zajęć będzie można sprawdzić, jak w praktyce wygląda rekrutacja do służby. Na wydarzenie zaprasza się również absolwentów szkół średnich.

Zainteresowani będą mieć możliwość praktycznego poznania etapu postępowania kwalifikacyjnego, jakim jest test sprawności fizycznej.

„Przystąpienie do testu sprawności fizycznej pozwoli zainteresowanym sprawdzić swoje umiejętności i kondycję fizyczną, ale także zdiagnozować ewentualne elementy wymagające poprawy, co umożliwi w przyszłości pozytywne zaliczenie testu sprawności fizycznej podczas formalnej procedury kwalifikacyjnej do służby w policji” – informuje śląska policja.

Zajęcia prowadzą instruktorzy z Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Będą odbywać się do końca roku, w środy: 23 listopada oraz 21 grudnia 2022 roku w hali sportowej Oddziału Prewencji Policji w Katowicach przy ulicy Koszarowej 17.

Szczegóły na stronie śląskiej policji.

fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja

źródło: Śląska Policja
Oprac. Redakcja