Chciał zabić policjantów. Samochód pułapka pod warszawskim komisariatem

Zdjęcie ilustracyjne fot. Policja

Policja ujawniła, że w weekend próbowano zdetonować samochód pułapkę przy jednym z komisariatów. 23-latek w samochodzie miał butle z gazem.

„Ostatnie tygodnie to niebywały hejt skierowany wobec policjantów. Mieliśmy do czynienia z groźbami, które były kierowane nie tylko do nich, ale również ich rodzin. Tym razem mamy jednak do czynienia z realnym zagrożeniem życia policjantów” – informuje stołeczna policja.

 

„Doszło do usiłowania zabójstwa policjantów. Zatrzymany został 23-latek, który chciał zdetonować auto pod jednym z warszawskich komisariatów. Mężczyzna w weekend podjechał pod jeden z komisariatów. Była noc, zaczął wielokrotnie używać klaksonu. W ten sposób chciał ściągnąć w okolice auta jak najwięcej policjantów. Na całe szczęście nie doszło do eksplozji. Mężczyzna został obezwładniony. Trafił do policyjnego aresztu” – czytamy w komunikacie.

„Materiały zabezpieczone do sprawy wskazują jednoznacznie na planowanie zabójstwa policjantów. Zdecydowane kroki podjęła prokuratura. Wnioskowano o areszt dla mężczyzny. Sąd przychylił się do tego wniosku, stosując taki środek zapobiegawczy na okres trzech miesięcy” – dodano.

Portal wPolityce.pl ustalił, że mężczyzna to „notowany za rozboje bandyta”.

 

źródło: Policja Warszawa/Twitter