Ciąg dalszy prześladowań dr Doroty Sienkiewicz. Ostrzegała przed podawaniem preparatu na COVID dzieciom

Na zdjęciu Dr Dorota Sienkiewicz
fot. Warto Rozmawiać/screen Facebook
REKLAMA

W czwartek, 13 lutego o godz. 12:45 w Naczelnym Sądzie Lekarskim w Warszawie odbędzie się rozprawa odwoławcza dr hab. n. med. Doroty Sienkiewicz, prezes Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców. Sprawa dotyczy decyzji Białostockiej Izby Lekarskiej z 2022 roku, która skazała lekarkę na roczne pozbawienie prawa wykonywania zawodu za jej publiczne wypowiedzi na temat szczepień dzieci przeciwko Covid-19 w latach 2021–2022.

Jak poinformował adwokat Arkadiusz Tetela na platformie X, rzecznik odpowiedzialności zawodowej (dr n. med., lekarz stomatolog) wystąpił z wnioskiem o zawieszenie prawa wykonywania zawodu w związku z apelem wystosowanym przez PSNLiN. Organizacja ostrzegała przed ryzykiem związanym z podawaniem zastrzyków przeciw Covid-19 dzieciom, powołując się na brak długoterminowych badań oraz możliwe skutki uboczne.

Podczas postępowania dr Sienkiewicz przedstawiła liczne publikacje naukowe i statystyki wskazujące, że przebieg choroby u dzieci jest zazwyczaj łagodny. Podkreślała również, że producenci preparatów nie przeprowadzili badań dotyczących długoterminowych skutków, kancerogenności ani interakcji z innymi lekami, a lista działań niepożądanych stale się rozszerza.

Adwokat Tetela dodał, że kraje takie jak Dania, Szwecja i Norwegia nie rekomendują podawania tych preparatów dzieciom, uznając brak korzyści dla tej grupy. Jego zdaniem stanowisko PSNLiN jest zgodne z aktualną wiedzą medyczną, a karanie lekarzy za prezentowanie odmiennych poglądów jest niedopuszczalne.

Rozprawa w Warszawie może mieć istotne konsekwencje nie tylko dla dalszej kariery dr Sienkiewicz, ale także dla debaty o wolności słowa w środowisku lekarskim.

REKLAMA

 

 

źródło: Arkadiusz Tetela/X.com

REKLAMA