Ciężarówka potrąciła 13-latka przechodzącego po pasach w Miasteczku Śląskim

Zdjęcie ilustracyjne

W poniedziałek 20 września ciężarówka potrąciła nastolatka, który przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych. Do wypadku doszło tuż przed godziną 17:00 na ulicy Woźnickiej w Miasteczku Śląskim.

Policja wstępnie ustaliła, że 44-letni kierowca samochodu ciężarowego marki Man, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 13-letniego chłopaka, który prawdopodobnie wszedł bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd.

– W wyniku zdarzenia nastolatek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Przyczyny i okoliczności tego wypadku sprawdzają śledczy pod nadzorem  prokuratora – mówi podkom. Damian Ciecierski, rzecznik prasowy KPP w Tarnowskich Górach.

Jak doszło do tego zdarzenia? 

Możliwe, że 13-latek zagapił się i wszedł na jezdnię. Mógł również wpatrywać się w telefon, tego nie wiemy, jednak bardzo często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, które są efektem „cyfrozy”. Jedno spojrzenie na ekran telefonu może zdekoncentrować na kilka minut. Dotyczy to zarówno pieszych i kierowców. Warto o tym pamiętać wsiadając za kółko i przechodząc przez jezdnię.

 

 

źródło: KPP Tarnowskie Góry