Ciężarówka przewróciła się na bok. Kierowca wyszedł z pojazdu i napił się piwa?

fot. Karol Matysik

W poniedziałek wieczorem na DW 911 w Piekarach Śląskich ciężarówka wjechała do rowu i przewróciła się na bok. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło tuż przy granicy z Radzionkowem. W trakcie badania na zawartość alkoholu kierowca wydmuchał blisko 1,5 promila. 

 

Do zdarzenia doszło 7 czerwca ok. godz. 19:00 w rejonie skrzyżowania z ulicą Anieli Krzywoń.

– Kierujący samochodem ciężarowym nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. W celu uniknięcia zdarzenia drogowego gwałtownie zahamował po czym utracił panowanie nad pojazdem i zjechał w prawo do rowu – mówi mł. asp. Dariusz Dobrzański z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich.

Napił się po zdarzeniu?

– Kierujący został poddany przez policjantów badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, w tym momencie w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu, jednak jak twierdził, spożył alkohol już po zdarzeniu drogowym – dodaje mł. asp. Dobrzański.


Czytaj także: Droga zablokowana. Wyciągają kolosa z rowu


Opinia biegłego 

– Teraz biegły na podstawie pomiarów wyda opinie czy mężczyzna prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu.  Na szczęście w wyniku groźnie wyglądającego zdarzenia nikt nie doznał poważniejszych obrażeń – powiedział rzecznik prasowy KMP w Piekarach Śląskich.

fot. Karol Matysik
fot. Alan Michalski
fot. Alan Michalski