Koronawirus w Kaletach. Zakażony pracownik Biedronki, 16 osób w kwarantannie

fot. lubliniecki.pl

Jeden z pracowników sklepu „Biedronka” w Kaletach  jest zakażony koronawirusem.

Rzecznik prasowy popularnej sieci poinformował nas, że sklep przy ulicy 1-go Maja w Kaletach został poddany profesjonalnej dezynfekcji i zdecydowano o wysłaniu 16 pracowników na kwarantanne.

Komentarz Biura Prasowego
„Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest dla nas zawsze najważniejsze, dlatego natychmiast reagujemy i będziemy reagować zawsze wtedy, kiedy nasze działania mogą je dodatkowo zwiększyć. We wtorek, 5 maja Sanepid poinformował nas o pozytywnym wyniku testu jednego z pracowników sklepu przy ul. 1-go Maja 1B w Kaletach.

Zareagowaliśmy bezzwłocznie, decydując o odsunięciu od pracy i kwarantannie 16 osób z załogi, które miały z nią bezpośredni kontakt. Natychmiast, jeszcze tego samego dnia, sklep został poddany profesjonalnej dezynfekcji.

Sklep przy ul. 1-go Maja 1B w Kaletach jest w pełni bezpieczny, dostępny dla klientów w godzinach 6:00 – 23:30. Jego ekipę stanowią pracownicy oddelegowani z innych sklepów naszej sieci w okolicy. Podkreślamy przy tym, że obowiązujące w naszej sieci wewnętrzne procedury są zgodne z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na bieżąco współpracujemy z lokalną stacją sanitarno-epidemiologiczną.” – informuje Biuro Prasowe sieci Biedronka.

Sanepid Bytom: W gminie Kalety potwierdzono 10 przypadków zakażenia koronawirusem, 3 osoby ozdrowiały.

 

 

źródło: tarnogorski.info, sanepid Bytom