Ćwiczyła przed egzaminem na prawo jazdy. Wjechała w drzwi centrum handlowego

fot. KMP Sosnowiec

Do niecodziennego zdarzenia doszło w niedzielę w Sosnowcu. Mieszkanka Będzina na pustym parkingu doskonaliła umiejętności przed egzaminem na prawo jazdy. W pewnej chwili straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w znak drogowy, betonowy słupek i kosz oraz drzwi wejściowe do sklepu. 

Do zdarzenia doszło popołudniu na parkingu jednego z sosnowieckich centrów handlowych. – 38-letnia mieszkanka Będzina postanowiła doskonalić swoje umiejętności przed egzaminem na prawo jazdy. Podczas manewrowania na pustym parkingu centrum straciła jednak panowanie nad samochodem – relacjonuje Sonia Kepper z KMP w Sosnowcu.

fot. KMP Sosnowiec

Nikomu nic się nie stało. Policja ukarała mandatem w wysokości 300 zł mężczyznę, który udostępnił kobiecie samochód. Mandat otrzymał „za dopuszczenie w strefie ruchu do prowadzenia pojazdu przez osobę nie posiadającą uprawnień do kierowania” – informuje policja.

Sprawą nieodpowiedzialnej 38-latki zajmie się sąd, który może nałożyć karę nawet 30 tys. złotych. To jednak nie wszystko, ponieważ kierującą może mieć również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

„Nauka prowadzenia pojazdu powinna  odbywać się  tylko pod okiem uprawnionego instruktora w specjalnie do tego przystosowanym samochodzie” – przypomina policja.

fot. KMP Sosnowiec

źródło: KMP Sosnowiec