„Czarny punkt” na mapie drogowej. Radny Kowalski interweniuje

fot. Bartłomiej Kowalski/facebook i OSP Świętoszowice

Bartłomiej Kowalski, radny Sejmiku Województwa Śląskiego interweniuje ws. niebezpiecznego skrzyżowania w Boniowicach. 

„Dziś kolejny wypadek na owianym złą sławą skrzyżowaniu w Boniowicach (gm. Zbrosławice). Mowa o Drodze Krajowej nr 94 i krzyżówce ulic Gliwickiej z Bytomską. Po ostatnich niebezpiecznych incydentach zwróciłem się z interwencją do Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad [GDDKiA] o szybkie wdrożenie rozwiązania, które bezpieczeństwo w tym miejscu” – napisał w niedzielę na Facebooku radny Kowalski.

 

 ZOBACZ: Kolejny wypadek na skrzyżowaniu w Boniowicach 

Radny złożył pismo w GDDKiA. 

„W związku z licznymi postulatami mieszkańców m. Boniowice (powiat tarnogórski), którzy od lat zabiegają o przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania ul. Gliwickiej z ul. Bytomską w ciągu Drogi Krajowej nr 94 zwracam się z uprzejmą prośbą o pilne podjęcie działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu.

Okres obecnie trwającej epidemii COVID-19 spowodował, że w wielu obszarach ograniczono środki finansowe dokonując przesunięć na walkę z jej skutkami, co może mieć znaczenie w planowaniu inwestycji, jednak groźny wypadek, który miał miejsce 23 sierpnia, gdzie na w/w trasie prowadzącej z Pyskowic do Zabrza zginął motocyklista, powinien być wystarczającym argumentem do wykonania niezbędnych ruchów, które ograniczą możliwość tak niebezpiecznych zajść.

Kilka dni przed tym tragicznym zdarzeniem miał miejsce inny groźny wypadek. W przeciągu kilku lat systematycznie dochodzi do niebezpiecznych okoliczności, gdzie ich uczestnicy są poważnie ranni, a nawet tracą życie.

Mając na uwadze powyższe, serdecznie proszę w imieniu mieszkańców Gminy Boniowice o wygospodarowanie środków finansowych w budżecie na rok 2021 celem wykonania niezbędnej przebudowy skrzyżowania oraz rozważenie doraźnego rozwiązania problemu braku bezpieczeństwa na skrzyżowaniu w Boniowicach, choćby przez posadowienie tymczasowej sygnalizacji świetlnej.”

Dziś kolejny wypadek na owianym złą sławą skrzyżowaniu w m. Boniowice (Gmina Zbrosławice). Mowa o Drodze Krajowej nr 94…

Publiée par Bartłomiej Kowalski – Radny Sejmiku Województwa Śląskiego sur Lundi 31 août 2020