Częstochowa walczy z wirusem. Dezynfekują ławki po pielgrzymach

fot. UM Częstochowa

W Częstochowie władze miasta zdecydowały, że po pierwszym sierpniowym szczycie pielgrzymkowym przeprowadzona zostanie dezynfekcja ławek, koszy oraz obiektów małej architektury w ciągu alei Najświętszej Maryi Panny. Następne akcje są planowane po kolejnych dużych zgromadzeniach pielgrzymkowych.

 

Szczyty pielgrzymkowe wiążą się ze zwiększoną obecnością grup pielgrzymów – nie tylko pieszych – z różnych stron Polski. Ponieważ ciągle trwa epidemia miasto postanowiło kontynuować akcje okresowej dezynfekcji m.in. ławek oraz powierzchni wokół nich w centrum miasta, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno mieszkańcom, jak i przybywającym gościom: pielgrzymom i turystom.

Czytaj: Dezynfekcja przystanków autobusowych w Tarnowskich Górach

Ostatnią dezynfekcję 17 sierpnia przeprowadziła firma PPHU Matpol z Częstochowy. Wykonano ją metodą zamgławiania środkiem nieżrącym i bezpiecznym dla ludzi, zwierząt oraz infrastruktury. Dezynfekowana była aleja NMP (od placu Daszyńskiego) oraz plac Biegańskiego.

W planach Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta są jeszcze trzy takie akcje: po uroczystościach pielgrzymkowych związanych z obchodami Matki Boskiej Częstochowskiej (26 sierpnia), po Pielgrzymce Rolników połączonej z Dożynkami (3-5 września) oraz po Pielgrzymce Ludzi Pracy (18-19 września).

 

źródło: UM Częstochowa