Czołowe zderzenie z ciężarówką. Nie żyje młody kierowca z Tarnowskich Gór

fot. OSP Tworóg

Wypadek na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Brynek w gminie Tworóg. Samochód osobowy zderzył się tam czołowo z ciężarówką. Kierowca auta zginął na miejscu. 17-letnia pasażerka z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala śmigłowcem LPR. 

We wtorek po godzinie 22 służby otrzymały zgłoszenie o wypadku w miejscowości Brynek w powiecie tarnogórskim. Samochód osobowy uderzył w pojazd ciężarowy. – Kierujący i pasażerka byli zakleszczeni w pojeździe. Przybyli na miejsce policjanci podjęli się reanimacji kierującego. Pomimo podjętej reanimacji kierujący nie przeżył – mówi Jacek Mężyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Według relacji kierującego ciężarówką, młody kierowca osobowego seata zjechał na jego pas. Wtedy doszło do czołowego zderzenia. Na miejsce wezwano śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego, który zabrał 17-letnią mieszkankę gminy Tworóg do szpitala.  Jak ustaliła policja, 58-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy. Dokładne okoliczności zdarzenia będą teraz wyjaśniane przez śledczych.

fot. OSP Tworóg
fot. OSP Tworóg

„Nasze działania trwały do wczesnych godzin porannych. W tym też czasie droga krajowa była całkowicie zablokowana” – poinformowali strażacy z OSP Tworóg.

fot. OSP Tworóg
fot. OSP Tworóg

źródło: OSP Tworóg, tarnogorski
Oprac. Redakcja