Dagmara Stępień z Tarnowskich Gór została rekordzistką Polski w wieloskoku!

fot. Dagmara Stępień/facebook

4 lipca w Bielsku-Białej odbyły się zawody lekkoatletyczne, na których młoda mieszkanka Lasowic została rekordzistką Polski U-16 w wieloskoku.

Tarnogórzanka trenuje w klubie Champion Lasowice – AZS AWF Katowice.

– Dagmara Stępień uzyskała wynik 10,65 m w nowo powstałej w tym roku konkurencji w kategorii U 16, w wieloskoku. Konkurencja ta polega na tym, że z rozbiegu, który może wynosić maksymalnie 20 m wykonuje się wieloskok składający się z trzech skoków. Można wykonać ten wieloskok albo odbijając się z deski oddalonej od piaskownicy o 8 lub 9 metrów – powiedział nam trener Marek Christ.

 

Rekordowy skok możecie zobaczyć poniżej. 

REKORD POLSKI DAGMARY STĘPIEŃ‼‼‼✴Nasza rewelacyjna Dagmara, wraz ze swym fantastycznym Trenerem, piszą nowe karty w historii Polskiej Lekkoatletyki i w historii Naszego Klubu! ❇Dziś w Bielsku Białej, o godzinie 14.03, Dagmara Stępień, w szóstej próbie uzyskała wynik 1️⃣0️⃣,6️⃣5️⃣ m w zupełnie nowej konkurencji, w wieloskoku w kategorii U 16. Poprzedni Rekord wynosił 10,40 m. Nawet w najśmielszych snach nie marzyłem że moja wychowanka choć przez minutę będzie rekordzistką Polski 👍👏🎉….. marzenia się spełniają….. dzięki Daga! Trener

Publiée par Champion Lasowice – AZS AWF Katowice sur Samedi 4 juillet 2020

 

ZOBACZ: Julia Duda z Lasowic została powołana do zaplecza kadry narodowej!

 

źródło: tarnogorski.info