Darmowe laptopy dla uczniów od rządu. Kosztowne prezenty przed wyborami

Rozdawnictwo w Polsce ma się bardzo dobrze. Budżet nie jest z gumy, jednak przed wyborami dzieją się niezwykłe rzeczy.

Premier Mateusz Morawiecki obiecał, że we wrześniu rząd dostarczy wszystkim uczniom IV klas szkół podstawowych laptopy. Nie będą to zwykłe laptopy, ponieważ będą mieć odpowiednie parametry.

Jak informują media, darmowe laptopy dla uczniów będą bardzo wydajne. Laptopy mają mieć minimum 8 GB RAMU z możliwością rozbudowy do minimum 16 GB.  Rządzący chcą „za darmo” rozdać kilkaset tysięcy urządzeń.

– Od września 2023 roku uczniowie rozpoczynający naukę w IV klasie szkoły podstawowej otrzymają nieodpłatnie laptopy, które będą służyły im na kolejnych etapach edukacji. Sprzęt trafi do 370 tys. uczniów. To element wspierania transformacji cyfrowej – oznajmił premier Mateusz Morawiecki.

– Chcemy, żeby komputery były przekazane uczniom na własność, aby z tego sprzętu korzystały całe rodziny. Zależy nam na tym, żeby program został w szkołach na stałe i kolejne roczniki również otrzymały takie wsparcie – mówił Janusz Cieszyński, który jeszcze nie tak dawno był kojarzony z tak zwaną „aferą respiratorową”.

 

źródło: Media społecznościowe, Media