Zabrze. Desperat na szyi miał już założoną pętlę

Zdjęcie ilustracyjne

Mężczyzna chciał popełnić samobójstwo. Na szyi miał już pętlę i stał na dwóch skrzynkach. W ostatniej chwili na miejscu zjawili się policjanci. 

49-letni mężczyzna chciał targnął się na własne życie. Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w pobliżu ulicy Śląskiej w Zabrzu.

– Policjanci z pierwszego komisariatu otrzymali informację, że 49-letni mężczyzna zamierza targnąć się na własne życie, gdzieś w pobliżu ulicy Śląskiej. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie wysłani zostali policjanci. Przeszukując teren, pod jednym z drzew znaleźli 49-latka, który podjął próbę samobójczą. Mężczyzna stał na dwóch skrzynkach, a na szyi miał założoną pętle z liny, której koniec przywiązany był do gałęzi drzewa – informuje zabrzańska policja.

Mundurowi przytrzymali mężczyznę, aby nie spadł ze skrzynek i odcięli pętlę. Mężczyzna trafił pod specjalistyczną opieką lekarzy.

Policja przypomina, że kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc, tak jak to było w tym przypadku. Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy.

źródło: KMP Zabrze