„Dni Miasteczka Śląskiego”. Wystąpi raper Liber. Zaskakujący regulamin imprezy!

W tym roku nie będzie Dni Miasteczka Śląskiego. Zamiast dwudniowego święta gminy, odbędzie się „Piknik św. Jerzego”. Organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury. Są jednak pewne utrudnienia.

Już w sobotę (3 lipca) w Parku Rubina odbędzie się jednodniowa impreza. Zamiast tradycyjnego korowodu, ulicami miasta przejdzie koncertująca Orkiestra Reprezentacyjna Gminy Miasteczko Śląskie.

Dwa koncerty

O godzinie 18:15 wystąpi Szymon Chodyniecki, znany głównie z piosenki „Sam Na Sam”. Utwór ten na platformie YouTube ma ponad 23 mln wyświetleń.

Następnie na scenie wystąpi raper Liber & Ino Ros

 

Na stronie organizatora pokazał się regulamin imprezy i wytyczne w związku z epidemią koronawirusa. Dobra wiadomość jest taka, że nie będą sprawdzać „paszportów szczepionkowych”.  Niemniej jednak są pewne utrudnienia.

W regulaminie m.in. można przeczytać:  

  • W strefie koncertowej obowiązuje zakrywanie ust i nosa przez uczestników za pomocą maseczki, obowiązek zachowania 1,5 m odległości pomiędzy uczestnikami oraz zakaz spożywania posiłków i napoi.

  • Uczestnicy mają obowiązek samodzielnego wyposażenia się w maseczkę.

  • Uczestnicy mają obowiązek złożenia pisemnego oświadczenia przy wejściu na wydarzenie że nie podlegają obowiązkowej kwarantannie lub izolacji.

  • Na terenie całego wydarzenia obowiązuje obowiązek zachowania 1,5 m odległości pomiędzy uczestnikami.

  • Przy wejściu na teren wydarzenia obowiązuje dezynfekcja rąk.

Szczegóły na plakacie 

 

 

 

źródło: MOK