Do szkół wraca przysposobienie obronne. Będzie nauka strzelania dla uczniów

fot. STRZELNICA CitySport24 Tarnowskie Góry | | Facebook

Do szkół od września mają wrócić lekcje przysposobienia obronnego. To jednak nie wszystko. Będą również zajęcia z udzielania pomocy przedmedycznej oraz zajęcia na strzelnicy. Jest to odpowiedź na agresję Rosji. 

– Od 1 września zdecydowanie zmieniamy edukację dla bezpieczeństwa. Wprowadzamy te elementy z przysposobienia obronnego, które wszyscy dobrze znamy. Strzelanie na strzelnicy, zapoznawanie się z bronią. Spowoduje to, że Polacy będą mogli się bronić – zapowiedział w Telewizji Republika minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Polska jest jednym z najbardziej rozbrojonych krajów w Unii Europejskiej

Wraz z konfliktem na Ukrainie powrócił temat łatwiejszego dostępu do broni dla Polaków. U naszych sąsiadów zaczęto rozdawać broń dopiero w pierwszych dniach najazdu rosyjskiego wojska.

– Każdy, kto może trzymać broń w ręku, może wstąpić do sił obrony terytorialnej – mówił w ostatnich dniach lutego minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow.

Ukraiński rząd w pośpiechu zaczął rozdawać broń. Została uchwalona specjalna ustawa o udziale osób cywilnych w obronie ojczyzny podczas wojny, która umożliwia cywilom otrzymanie broni palnej.

 

źródło: TVP INFO, TV REPUBLIKA