Dobromir Sośnierz o maseczkach: „W całej Polsce nikt już w to nie wierzy”

fot. Sejm RP

W środę odbywa się 36. posiedzenie Sejmu. Jednym z mówców był Dobromir Sośnierz, poseł Konfederacji.  Polityk z województwa  zwrócił uwagę na absurdy maseczkowe. 

– Proszę Panią marszałek o zmianę zarządzenia dotyczącego noszenia maseczek, przynajmniej na mównicy sejmowej – powiedział Sośnierz i zaczął pokazywać wydrukowane zdjęcia polityków, którzy nie przestrzegają obostrzeń.

– Tu jest dowód rzeczowy numer jeden, pani marszałek bez dystansu, Lewica we własnym towarzystwie bez dystansu, pan minister Niedzielski nakryty na obradach bez dystansu i maseczki. No i najważniejsze, prezes przemawiający bez maseczki – mówił.

„Teatr” 

– Robicie tu teatr, sami w to nie wierzycie, chodzicie w kuluarach ściągacie te maseczki, w restauracji sejmowej siedzicie bez maseczek. Naprawdę myślicie, że talerz z zupą położony przed nosem ratuje was przed wirusem? Jesteście skansenem jakiegoś zabobonu. W całej Polsce nikt już w to nie wieży – oznajmił poseł Dobromir Sośnierz.

„Przestańcie się ośmieszać” 

– Przejechaliśmy teraz całą Polskę, nikt już tej maseczki nie nosi. Stajemy się skansenem śmieszności. Wycofajcie się z tego durnego zarządzenia, przestańcie się ośmieszać. Wiem, że jest tu kilku ludzi, którzy naprawdę w to wierzą i gotowi są zatruwać życie innym, ale większość z was w to nie wierzy. Poza tym zaszczepiliście się wszyscy, prawda? – zapytał na koniec.