Leszek Sykulski przyjedzie do Tarnowskich Gór

Dr Leszek Sykulski fot. screen YouTube

W sobotę i poniedziałek odbędzie się Sympozjum Tarnogórskie. Jak co roku wydarzenie to budzi sporo kontrowersji, ponieważ mówcy głównie reprezentują prawą stronę sceny politycznej. To się nie podoba lokalnym lewicowym działaczom. 

Do Tarnowskich Gór przyjedzie m.in. redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy” oraz dr Leszek Sykulski.

– Geopolityczne płyty tektoniczne ruszyły. Warto zadać sobie pytanie, co w tym szczególnym momencie zwrotny uznajemy za najistotniejsze dla każdego z nas? – mówi Stanisław Kowolik, organizator wydarzenia.

– Miejmy nadzieję, że nie zaburzą naszej refleksji cenzorzy, globalni czy lokalni socjotechnicy, bądź jacyś zideologizowani aktywiści. Choć z pewnością z jednymi i drugimi damy sobie radę – dodaje.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę oraz poniedziałek. Drugiego dnia jednym z prelegentów będzie znany politolog, specjalista w dziedzinie geopolityki dr Leszek Sykulski. W ostatnich dniach kwietnia Sykulski przeprowadził wywiad z ambasadorem Rosji w Polsce Siergiejem Andriejewem. To wywołało duże kontrowersje. Warto dodać, że dr Leszek Sykulski zasiadał w Komisji Weryfikacyjnej WSI, został również odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Szczegóły na plakacie

XXI Sympozjum Tarnogórskie „Wierność naszemu Westerplatte a pokusa dezercji”

 

 

 

źródło: tarnogorski.info